Aplinkosaugos investicijų projektų rengimas ir valdymas

Programa parengta bendradarbiaujant su Aplinkos resursų valdymo centru (ERM, D. Britanija) ir VĮ Aplinkos apsaugos politikos centru.

Programa skirta tiems, kurie:

  • dirba savivaldybių investicijų, aplinkos apsaugos ar komunalinių paslaugų skyriuje;

  • yra atsakingi už investicijų planavimą ir plėtrą arba investicijų projektų igyvendinimą savivaldybių vandens tiekimo, atliekų tvarkymo ar šilumos tiekimo bendrovėse;

  • dirba nevyriausybinėse organizacijose, privačiose kompanijose ir domisi investicijomis į infrastruktūros projektus;

  • dirba kaip konsultantai, padedantys savivaldybėms ir komunalinių paslaugų įmonėms parengti investicijų projektus, kuriems prašoma šalies arba tarptautinių institucijų finansinės paramos.

Mokymo programoje akcentuojami šie klausimai:

 

Kaip pasirinkti tinkamiausią projektą aplinkosaugos problemai išspręsti? Ką reikia daryti, kad šis projektas būtų finansuojamas?

1 d.

Aplinkosaugos investicijų projektų rengimą reglamentuojanti LR ir ES įstatymų bazė ir LR aplinkosaugos strategija. Finansavimo šaltiniai ir kaip jais pasinaudoti. Projekto ciklas. Kaip parengti investicijų projektą, atitinkantį vietos ir tarptautinių finansinių institucijų reikalavimus?
 

Kokia informacija galimybių studijoje parodo, kad pasirinkta alternatyva yra tinkamiausia techniniu, finansiniu, socio-ekonominiu ir aplinkosaugos požiūriu?

1 d.

Pagrindiniai galimybių studijos komponentai. Techninių galimybių įvertinimas ir jų pateikimas galimybių studijoje. Kas tai yra finansinė, socialinė ir ekonominė analizė ir kaip ji turi būti pristatyta galimybių studijoje? Aplinkosauginis įvertinimas, institucinė analizė. Įgyvendinimo procesas. 

Kaip tinkamai pasiruoši ir gerai parengti galimybių studiją? 

2 d. 

Galimybių studijos ruošimo procesas. Nuo ko pradėti? Kaip pasamdyti tinkamus konsultantus? Techninė užduotis konsultantams. Kaip valdyti galimybių studijos ruošimo procesą? Kaip galimybių studijoje pristatomos alternatyvos ir kaip pasirinkti tinkamiausią? Techninių galimybių palyginimas. Projekto rizikos identifikavimas ir valdymas.
 

Programos metu parengta mokomoji knyga Aplinkosaugos investicijų projektų rengimas ir valdymas.

Daugiau informacijos apie programą galite teirautis tel. (8-37) 40 77 20, arba el.paštu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. .

Send Us An Email

Send Us An Email

Our adress:
A. Mickevičiaus st. 37-104,
Kaunas, Lithuania, LT-44244
Work hours:
Monday - Thursday 8:00-17:00
Friday 8:00-15:45
Saturday - Sunday Closed